Saules enerģija

Saules enerģijas elektrostacijas lietderība un atbalsta saņemšana to izveidei

01. January 2022

Saules enerģijas elektrostacijas lietderība un atbalsta saņemšana to izveidei

Ražošanas analīze

Investēšana saules enerģijas paneļos, tāpat kā lielākā daļa investīciju enerģijas ražošanā ir ilgtermiņa ieguldījums. Par saules paneļu lietderīgās lietošanas laiku tiek uzskatīti 25–30 gadi,un šajā periodā paredzams, ka to efektivitāte saglabāsies 80–85% apmērā. Vienlaikus iespējams, ka līdz tam laikam būs pieejama jaunāka tehnoloģija, ar kuru būs ieteicams aizstāt esošo sistēmu.

Šādu ilgtermiņa ieguldījumu vēlamies aprēķināt pēc iespējas precīzāk un atklātāk. Šim nolūkam izmantojam speciālu saules enerģijas simulatora programmatūru PV*Sol Premium, kas ļauj detalizēti analizēt ražošanu un lietderību. Turklāt izmantojam stiprinājumu un invertoru ražotāju programmatūru, un to darām tādēļ, lai klientam tiktu piemeklēts pats labākais iespējamais risinājums.

Sākotnējo datu vispārināšanas vietā tieši precīzu analīžu veikšanu uzskatām par vienu no mūsu stiprākajām pusēm, kas atšķir mūs no citiem.

Mūsu izmantotās produktivitātes un veiktspējas analīzes simulācijas programmas priekšrocības:

  1. Simulācijas programmā ietverti gandrīz visi pasaules saules paneļi un invertori. To saraksts un dati tiek pastāvīgi aktualizēti. Pateicoties tam, mēs precīzi zinām, ko dod dažādi produkti, un mēs varam izvēlēties un kombinēt vispiemērotāko produktu risinājumu.
  2. Pastāv dati par klimatu dažādās vietās 25 gadu griezumā.
  3. 3D programmatūra ļauj veikt noēnojumu simulācijas. Papildus ēkai varam iezīmēt arī citus ēnojošos objektus, piemēram, kokus, blakus esošās ēkas. Īpaši svarīgi noēnojumu ir ņemt vērā plakano jumtu gadījumā, kur tiek veidotas saules paneļu rindas, kas mazāk intensīvas saules gadījumā sāk viena otru noēnot.
  4. Simulācija palīdz atrast optimālāko leņķi. Tā rezultātā var redzēt, cik lielā mērā dažādi leņķi maina produktivitāti un, ja vairākas paneļu rindas atrodas viena aiz otras, var redzēt arī noēnojuma ietekmi uz rindām atkarībā no slīpuma leņķa un attāluma starp paneļiem.
  5. Programma ņem vērā saules paneļu ražīguma samazināšanos laika gaitā (degradāciju).
  6. Tajā tiek ņemti vērā arī dažādu kabeļu zudumi, pamatojoties uz to garumu, diametru un materiālu.
  7. Tāpat tā ņem vērā paneļu nosmērēšanos, atspoguļošanos un daudzus citus faktorus.
  8. Programma veic detalizētu finanšu analīzi. Tā ietver gan produkta cenu, aizdevumus ar dažādām procentu likmēm, inflāciju, elektroenerģijas cenu izmaiņas, saņemto atbalstu par atjaunojamo enerģiju, apkopes izmaksas utt.

Saules elektrostacijas privātpersonām parasti sāk atmaksāties posmā no 9 līdz 14 gadiem, bet biznesa klientiem – no 7 līdz 10 gadiem. Rentabilitāti galvenokārt nosaka saules enerģijas stacijas būvniecības cena, pašu patēriņa un saņemtā atbalsta daļa.

Atbalsta pasākumi

Pašlaik iespējamie atbalsta pasākumi ir šādi:

Nosūtīt pieprasījumu Sazinies ar mums