Saules enerģija

Saules elektrostacijas būvniecības process

01. January 2022

Saules elektrostacijas būvniecības process

Bezmaksas konsultācija pie “Energiapartner” speciālistiem
Pirmajā konsultācijā noskaidrosim precīzas jūsu vajadzības. Balstoties uz sākotnējiem datiem, sastādīsim produktivitātes un veiktspējas analīzi, lai piemeklētu optimālo risinājumu. Pēc tam sagatavosim cenu piedāvājumu.

Noslēgsim līgumu
Piemeklējot piemērotāko risinājumu, noslēgsim līgumu par projekta sagatavošanu, nepieciešamo atļauju saņemšanu, elektrostacijas būvniecību, mērījumu veikšanu, kā arī sastādīsim dokumentāciju tīkla uzņēmumam elektroenerģijas ražošanas uzsākšanai. Papildus ražotāja garantijām vienmēr piedāvājam visu risku apdrošināšanu divu gadu garumā, lai aizsargātos no mūsu darba izrietošiem neparedzētiem notikumiem.

Palīdzēsim saņemt atļaujas
Lai saules paneļus nodotu ekspluatācijā, palīdzēsim tīkla uzņēmumam sagatavot nepieciešamo pieteikumu pieslēgumam un pēc pašvaldības pieprasījuma veikt nepieciešamo projektēšanu.

Uzstādīsim 1–3 dienās
Lielākajai daļai privāto saules paneļu sistēmu uzstādīšanai nepieciešamas 1–3 dienas. Vērienīgākiem biznesa klientu risinājumiem nepieciešamas dažas nedēļas līdz pat dažiem mēnešiem. Turklāt palīdzēsim organizēt mērījumu veikšanu un atļauju saņemšanu tīkla uzņēmumam, kā arī būvniecības rasējumus pašvaldībai.

Nodosim elektrostaciju ekspluatācijā
Pēc pieslēguma līguma noslēgšanas ar tīkla uzņēmumu invertoru var nodot ekspluatācijā un uzsākt bezmaksas atjaunojamās enerģijas ražošanu. Ja, pārsniedzot patēriņu, elektroenerģija tiks pārdota tīklā, ar elektroenerģijas pārdevēju jānoslēdz pārdošanas līgums (vēlams par biržas cenu). Lai saņemtu atbalstu par saražoto un piegādāto atjaunojamo enerģiju, neatkarīgajam gāzes un elektroenerģijas sistēmas administratoram “Elering” jāiesniedz atjaunojamās enerģijas pieteikums (līdz 2020. gadam PV uzpildes stacijām).

Veiksim apkopi un pārbaudi
Savu palīdzību piedāvājam arī ekspluatācijas periodā. Lai gan saules paneļiem nepieciešama minimāla kopšana (vēlams reizi gadā mazgāt un ziemas periodā atbilstoši vēlmei notīrīt sniegu, lai palielinātu ražošanas apjomu), nepieciešamības gadījumā palīdzam sistēmā ik pa laikam veikt pārbaudi un apkopi. Sazinieties ar mums, lai noslēgtu līgumu par ekspluatāciju un apkopi.

Nosūtīt pieprasījumu Sazinies ar mums