Saules enerģija

Invertors un tā darbības principi

01. January 2022

Invertors un tā darbības principi

Invertora uzdevums ir pārvērst līdzstrāvas elektroenerģiju, kas saražota ar saules paneļiem, lietotājam piemērotā maiņstrāvā. Tīkla invertors darbojas sinhroni ar tīklu un pārvērš līdzstrāvu elektroenerģijā ar tīkla spriegumu 230 V un 50 Hz tīkla frekvenci. Lielākajai daļai invertoru ir arī iespēja ar lietotnes palīdzību uzraudzīt ražošanu internetā no datora vai viedierīces. Tīkla uzņēmumam vissvarīgākā ierīce ir tieši invertors, jo tas novirza elektroenerģiju tīklā. Tīklā pievienotā invertora(-u) kopējā izejas jauda nosaka, kāds elektroenerģijas ražotājs esat.

Ko ir svarīgi zināt par invertoriem?

  1. Izejas jauda. Tā parāda, cik daudz maksimālās elektroenerģijas invertors var saražot. Balstoties uz izejas jaudu, notiek arī tīkla savienošana.
  2. Fāžu skaits. Parasti no 3 kW ir pieejams 3 fāžu invertors. Mazākām jaudām tiek izmantoti 1 fāzes invertori.
  3. Efektivitāte. Tā parāda, cik lielu daļu no saules paneļu saražotās līdzstrāvas invertors var pārvērst maiņstrāvā. Labam invertoram efektivitāte ir vismaz 97%, vēl labākam – vairāk nekā 98%.
  4. Invertora tips: tīkla invertors, hibrīda invertors vai invertors ar back-up funkciju

Kādus invertorus mēs piedāvājam?

Galvenie ražotāji, kuru produktus izmantojam, ir “Fronius” un “Huawei”, kas ražo invertorus ar ļoti augstu efektivitāti. Risinājumiem, kuros vērojams liels noēnojums, izmantojam “Tigo” optimizētājus, kas sader ar dažādiem invertoriem un kurus var pievienot tikai nepieciešamajiem paneļiem.

Nosūtīt pieprasījumu Sazinies ar mums